2. İzmir Kitap Fuarı başladı

2’nci İzmir Kitap Fuarı (İZKİTAP) bugün başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık iş birliği ile Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek fuarda 86 söyleşi, 700’ü aşkın imza etkinliği düzenlenecek.

Yüzlerce yazar, çizer, gazeteci, akademisyenin okurlarla buluşacağı fuarda Cumhuriyet’in 100. yılına adanmış tarihsel, kültürel birikimlerini yansıtan, özel parçaların yer aldığı 100. yıl Özel Müzayedesi yapılacak. Ayrıca Cumhuriyetin 100. yılına özel, yazar, gazeteci, düşünür ve akademisyenlerin katılımıyla Cumhuriyet temalı birçok söyleşi gerçekleştirilecek.

ONUR KONUĞU BİRHAN KESKİN

İzmir Kitap Fuarı’nın bu yılki “Onur Konuğu” ise şair ve yazar Birhan Keskin oldu. Fuarda Birhan Keskin’in yaşamı ve eserleri üzerine kendisinin de katılımıyla söyleşi düzenlenecek.

Fuarda ayrıca Ayşe Kulin, Mert Arık, Şermin Yaşar, Şükrü Erbaş, Timur Soykan, Umut Sarıkaya gibi yüzlerce yazar, şair, çizer, imza günleri ve söyleşilerle okurlarla bir araya gelecek.

ICHIGO TAKANO’DAN İMZA ETKİNLİĞİ

Dizi ve filmi de yapılan Japon manga serisi ‘Orange’ eserlerinin yaratıcısı Ichigo Takano imza etkinliğiyle fuarda yer alacak. Takano, “Bu benim yurt dışındaki ilk imza günüm. Eserlerimin Japonya’dan çok uzaklardaki kişilere ulaşmasından ve oralarda eserlerimi okuyan kişilerin olmasından mutluyum. Hepinizle buluşmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Takano’nun imza günü, 4 Kasım Cumartesi saat 14:00’te gerçekleştirilecek.

Fuar, 5 Kasım’a kadar sürecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir