Fatih Terim, Yunanistan’a gidiyor! İşte görüştüğü takım

Son olarak Galatasaray’ı çalıştıran yeşil sahalara dönmeye hazırlanıyor.

Yunanistan ekibi Panathinaikos, teknik direktörlük koltuğuna Fatih Terim’i getirmeye hazırlanıyor.

Yunan ekibi, deneyimli çalıştırıcıyla görüşmelere başladı. Görüşmelerin son aşamada olduğu ve Terim’in kısa süre içerisinde Yunanistan’a gideceği de gelen arasında.

Ergin Ataman da Yunanistan’da

Yunan ekibinin basketbol takımı yazın başantrenörlüğe Ergin Ataman’ı getirmişti.

Panathinaikos Futbol A Takım teknik direktörlüğüne Fatih Terim’in getirilmesi durumunda kulübün iki ana branşında da antrenör olarak iki Türk görev almış olacak.

3. yurt dışı görevi olacak

70 yaşındaki teknik adam, Panathinaikos ile birlikte kariyerinde 3. kez Türkiye dışına çıkmış olacak.

ile 1996 – 2000 yılları arasında 4 lig şampiyonluğu ve 1 UEFA Kupası kazandıktan sonra Fiorentina’ya giden Terim, bir sonraki sezon da Milan’ı çalıştırdı.

O tarihten sonra Milli Takım ve Galatasaray’da görev alan deneyimli teknik adam, 10 Ocak 2022’den beri kulüp çalıştırmıyordu.

Galatasaray’da efsane oldu

1996 yılında Galatasaray’ın teknik direktörlüğüne getirilen Fatih Terim, 4 ayrı dönemde üstlendiği görevinde sarı-kırmızılılarla 1 UEFA Kupası şampiyonluğu, 8 Süper Lig şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 4 kez de Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı. Terim, sarı-kırmızılılarla toplamda 16 kupa kazanma başarısı gösterdi.

Burak Elmas’la kan uyuşmazlığı

Galatasaray’da Mustafa Cengiz’in başkanlığı bırakmasının ardından göreve gelen Burak Elmas, ilk iş olarak teknik direktörlüğe Fatih Terim’i getirmişti.

2021-2022 sezonuna daha çok genç oyuncuları transfer ederek başlayan Galatasaray’da beklenen başarı gelmedi.

Üst üste alınan kötü sonuçların ardından 10 Ocak 2021 tarihinde Fatih Terim’in Galatasaray’daki 4. dönemi sona ermiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir