Santiment Bu 10 Altcoin’e Dikkatleri Çekti: 6’sı İçin Uyardı!

Bitcoin Pazartesi günü bir yükseliş hamlesiyle 43.000 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra aşağı kaydı. Bir çok altcoin de güne yeşil bölgede başlasa da ilerleyen saatlerde kırmızı bölgeye giriş yaptı. Bu dalgalı piyasada analitik platformu Santiment 10 altcoin projesine dikkatleri çekti. Analitik platformu bunlar arasında 6 coin için uyarı yaptı. Santiment, bu kripto para birimlerinin FOMO nedeniyle düzeltme görme ihtimalini vurguladı.

Santiment: Bu 6 altcoin için dikkatli olun!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada yeninden bir rollercoaster yolculuğuna çıktı. Yükselişin ardından düşüşe geçen piyasa, oyuncuları şaşırtmaya devam ediyor. Bu da yatırımcılar ve traderlar için riskleri artırıyor. On-chain analitik platformu Santiment, risklerin arttığı bu ortamda 6 altcoin için uyarı yaptı. Bu bağlamda analitik platformu şu paylaşımı yaptı:

Sapphire (SAPP) ve OasisNetwork (ROSE), LunaClassic’ten (LUNC) gelen son pompanın yanı sıra önemli bir ilgi görüyor. Hafta sonu sona ererken, Flare (FLARE), PythNetwork (PYTH) ve Gamercoin (GHX) için de yerel zirvelerin gelip gelmediğini takip edin.

Santiment, tarihsel olarak, bu listedeki birçok yükselmiş varlığın, artan kitle ilgisi ve acemi traderları cezbettiğini belirtiyor. Bu yüzden de bu tokenlerin FOMO nedeniyle düzeltme yapma şansının yüksek olduğunu kaydediyor.

Bitcoin’deki çıkmaza rağmen bu altcoin’ler yükselişe geçti!

Santiment devam eden bir sonraki paylaşımında, geçen hafta tüm kripto piyasasının işlem hacmi %20 oranında düşmesine rağmen, bazı altcoin fiyatları sıçrama yaptığını belirtti. Santiment, ilginin Flare, Ronin (RON), Chainlink (LINK), Bittensor (TAO) ve Render (RNDR) gibi kriptolara kaydığını belirtti. Sonuç olarak, bu altcoin’lerin fiyatları çift haneli artışlar gördü. Ancak Bitcoin, yalnızca biraz arttığı için ilgi düzeyi düşük kaldı. Bu doğrultuda Santiment şu açıklamayı yaptı:

İşlem hacimleri bir önceki haftaya kıyasla %20,3 düşmesine rağmen kripto piyasa değerleri geçtiğimiz hafta %0,5 artış gösterdi. Öne çıkan varlıklar arasında FLR, RON, LINK, TAO ve RNDR yer aldı. Gözler altcoin pompalamaya çevrilirken Bitcoin daha az ilgi görmeye devam ediyor.

Bu gibi durumlar, altcoin’lerin başka bir pompa için hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, kripto para yatırımcılarının gözlerini dört açmasında fayda var.

Analist: Kripto piyasaları Fed faiz indirimlerinden faydalanacak!

Bitcoin Pazartesi güne yükselişle başlayarak 43.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Fiyat hareketi, piyasaların Fed’in faiz indirim döngüsünün Mayıs ayındaki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında başlamasını beklemesiyle gerçekleşti. Bununla birlikte lider kripto bu ivmesini sürdürmekte başarısız oldu ve 43 bin doların altına kaydı. ETC Group Araştırma Başkanı André Dragosch’a göre, piyasa katılımcıları şu anda Fed fonları vadeli işlemlerinde fiyatlananlara dayanarak Fed’in Mayıs ayında faiz indirim döngüsüne başlamasını bekliyor.

Fed fonları vadeli işlem sözleşmeleri esasen piyasanın gelecekteki faiz oranlarına ilişkin beklentilerini temsil ediyor. Dragosch, piyasanın Mart ayında Fed’in faiz indirimine başlama olasılığını fiyatladığını da sözlerine ekliyor. Bu durum, Pazar günü CBS’in 60 Minutes programına verdiği röportajda 2024’te daha erken bir faiz indirimini dışlayan Fed Başkanı Jerome Powell ile uyumlu. Powell, Wall Street’in beklediği gibi Mart ayında bir faiz indiriminin gerçekleşmesinin “muhtemel olmadığını” belirtti. Powell röportajda, “Enflasyonun %2’ye indiğinden daha emin olmak istediğimizi söylemiştik. Bence bu komitenin yedi hafta sonra yapılacak olan Mart toplantısına kadar bu güven seviyesine ulaşması pek olası değil.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir